A lézersebészet előnyei
- Vérzésmentes operációs terület
- Fájdalommentes beavatkozás
- Gyuladáscsökkentő hatás
- Lágyrész sebek gyors regenerálódása és hámosodása
- Minimális traumával járó sebészeti beavatkozás
- Ödémamentes sebgyógyulás
Az elmúlt években a páciensek részéről megnőtt az érdeklődés az olyan fogászatok iránt, ahol a fogászati kezelésekhez lézerkészüléket használnak.A fogászati lézerek közül a nagyteljesítményű multifunkciós sebészeti diódáké a legnagyobb népszerűség. A gyártói fejlesztések hatására egyre több beavatkozáshoz használják.
BIOSTIMULÁCIÓ, SEBEK GYÓGYÍTÁSA, GYULLADÁSOK, AFTA, HERPESZ KEZELÉSE
A lézer biostimulációs hatása az implantológiában is hatékonyan alkalmazható. Csökkenti a csontleépülést és serkenti a csontappositiót . Vizsgálatok igazolják, hogy a lézerkezelés a vertikális csontképződést jelentősen stimulálja.
A szoftlézer terápia mások fontos hatása a gyulladás csökkentés és a sebgyógyulás elősegítése. A lézeres biostimulációnak széleskörű alkalmazása lehetséges. Parodontosis, parodontitis, gingivitis, afta, herpesz, fogszabályozást kísérő jelenségek, tasakok stb. hagyományos kezelése kiegészítve a lézer kezeléssel gyorsabb sebgyógyuláshoz, a csontregenerációs folyamatok megindulásához, a gyulladás gyors szanációjához vezethet.
ENDODONCIA, LÉZERREL ASSZISZTÁlT GYÖKÉRKEZELÉS
A DenLase szaggatott üzemmódban használható endodonciai beavatkozásokra. Az esetek döntő többségénél 200 µm-os szállal sterilizálható gyökércsatorna. A gyökértömés azonnal, sokszor egy kezelés alkalmával megoldható.
SEBÉSZETI ÉS IMPLANT BEAVATKOZÁSOK
Pre implanológiai beavatkozások
Az implantátum behelyezés előtti időszakban számos lágyrész beavatkozásra lehet szükség. A lézer sebészet segítségével egy pillanat alatt lehet fenulumok átmetszését, hyperplasiák megszüntetését, nyálkahártya korrekcióját elvégezni.
A szájüreg jó higiénés viszonyainak biztosítása az implantáció elengedhetetlen feltétele. Az implantációra kerülő betegek döntő többsége szenved paradontális problémáktól. A lézer segítségével a gyulladási folyamat megszüntethető. Emellett az osteoblastok stimulációja révén csont appozícióra és jelentős növekedésre ad esélyt.
Az implantátum feltárása
Az osszeointegráció idejének letelte után a sebészeti lézerek a legalkalmasabbak az implantátum feltárására a lágyrészek minimális traumával járó eltávolítása. A keletkező lágyrész seb gyors hámosodása jó ínyszéli záródást eredményez.
Protetikai lézeres beavatkozások
A csonk előkészítés végén dióda lézerrel a sulcus gyorsan kezelhető, a lenyomatvételhez kedvező vérzésmentes feltételeket biztosít.
PARODONTÁLIS TASAK KEZELÉSE LÉZERREL
A dióda lézerek számos kísérleti és klinikai vizsgálat tapasztalata szerint a legalkalmasabbak a gyökérfelszín kezelésére. A parodontális tasakok kezelésének fő célja a gyulladás csökkentése, a vérzés megszüntetése, új tapadás létrehozásának elősegítése, csont újraképződés feltételeinek megteremtése. Csak a megfelelően biokompatibilis felszín esetén lehetséges a jó tapadás létrejötte. A DenLase használatával aparodontális tasakokban jelentős baktérium szám csökkenés érhető el. Az eltelt másfél évtizedben a klinikai gyakorlat a dióda lézeres tasak kezelést, az evidenciákon alapuló fogászati eljárások közé emelte.
PERIIMPLANTARIS LÉZER KEZELÉSE
Periimplantaris tasak lézeres kezelése új és hatékony lehetőség az implantátum megőrzésére. A lézer kezelés az implantátum és a csont tasak felszínét dekontaminálja. A kezelést követően szoftlézeres terápia alkalmazható.
DENTINT IS ÉRINTŐ MÉLYFEHÉRÍTÉS
A lézeres fogfehérítés a klinikai gyakorlatba hatékony és biztonságos megoldássá vált. A hullámhossznak megfelelő fehérítő anyaggal használva valódi lézeres, dentin állományt is érintő mélyfehérítési eljárás végezhető. A normál LED vagy plazmalámpás technológia hatására csipán fototermikus fogfehérítő hatás jön létre a zománc állományban. A DenLase lézer fénye esetében viszont mélyen a dentin rétegben létrejött fotokémiai fogfehérítő hatásról beszélünk.